Ak Gıda | Blog

17. Altın Örümcek Ödülleri
Ak Gıdalı Çocuklarımız Hayvan Refahını Resimlerle Anlattı
Ak Gıdalı Çocuklarımız Hayvan Refahını Resimlerle Anlattı

Dünyamızı paylaştığımız hayvanlar bizim dostlarımız, onlara değer veriyoruz.

Lüleburgaz’dan Batman’a, Sakarya’dan Karaman’a kadar Türkiye’nin dört bir köşesindeki çalışma arkadaşlarımızın çocukları; hayallerindeki mutlu hayvanlar, mutlu çiftçiler ve sağlıklı nesilleri resimlerle anlattı.

Ak Gıdalı çocuklarımızın hayvanların mutluluğuna olan duyarlılıklarını etkileyici bir şekilde ifade ettikleri resimlerine buradan ulaşabilirsiniz.

DEVAMI İÇİN
Türkiye’nin Lokum Gibi Lezzetleri<br><br>
Türkiye’nin Lokum Gibi Lezzetleri

Merhaba Peynir Tutkunları!

Karadeniz ile Akdeniz’in ortasındaki güzel ülke, Türkiye. Resmi adıyla Türkiye Cumhuriyeti, Avrupa ile Asya kıtaları arasında yer alıyor.

Yıllar önce babam oraya gitmiş ve bana Nevşehir’in Derinkuyu ilçesinde bulunan çok katlı antik yeraltı şehrinden bahsetmişti. M.Ö. 7.000 ile 8.000 yılları arasında inşa edilen bu antik kent, yerin yaklaşık 60 metre altında ve zamanında nüfusu 20 binmiş. Bu yeraltı şehrinin büyüklüğünü gözümde canlandıramadım bile.

DEVAMI İÇİN
Yüksek Proteinli Besinler Pazarının Hızlı Dönüşümü
Yüksek Proteinli Besinler Pazarının Hızlı Dönüşümü

Yüksek proteinli besinler son yıllarda niş pazardan bir ana akım trende dönüştü. Bu pazar, çok güçlü bir inovasyon dinamiğine sahip. Önceleri vücut geliştirmek isteyen sporcuların rağbet ettiği bu ürünler artık hem daha geniş bir tüketici kitlesi tarafından tüketiliyor hem de tüketicilerin farklılaşan beklentileri doğrultusunda ürün çeşitliliğinin artmasıyla pazar şekilleniyor. Modern yaşamın hızlı temposunda dengeli beslenmek isteyen pek çok bireyin tercihi haline gelen bu ürünler, sadece vücut geliştirme gibi yoğun sporlarla ilgilenen kişilerin tükettiği "sporcu besinleri" olmaktan çıktı. Günümüzde bu ürünlerin anahtar kelimeleri ise protein ve verimlilik...

DEVAMI İÇİN
Bağışıklık dostu mucize içecek: Kefir
Bağışıklık dostu mucize içecek: Kefir

Kışa girerken sağlığımıza daha fazla özen gösterdiğimiz şu günlerde bağışıklık sistemimizi güçlendirmeye yardımcı olmak için probiyotik içeriği yüksek ‘fonksiyonel gıdalar’ tüketmek önem kazanıyor. Kökeni Kafkasya’ya dayanan kefir, içeriğindeki probiyotikle öne çıkıyor. Ak Gıda Üretim Departmanı Gıda Mühendisi Ekin Oruçoğlu sağlıklı beslenme düzeninin vazgeçilmez bir parçası olan kefirle ilgili merak edilen detayları aktardı. Ekin Oruçoğlu, günlük beslenme rutini içinde kefirin ara öğünlerde aç ya da tok karnına tüketilebilecek bir içecek olduğuna dikkat çekti. Oruçoğlu’na göre kefir, bağışıklık sistemini güçlendirmek için ideal bir besin desteği.

DEVAMI İÇİN
Hayvan Refahı Artık 'Olmazsa Olmaz'
Hayvan Refahı Artık 'Olmazsa Olmaz'

Hayvan haklarına olan duyarlılık giderek artıyor, ancak son zamanlarda daha sık telaffuz edilmeye başlayan bir kavram var ki o da 'hayvan refahı'. Uluslararası kaynaklar hayvan refahını, "bir hayvanın fizyolojik ve davranışsal ihtiyaçları ile beklentilerine yönelik tatminiyle ilişkili pozitif ruhsal ve fiziksel durumu" olarak tanımlanıyor.[1]. Daha kısa tanımla, "hayvanların fiziksel ve psikolojik olarak iyi olma durumu" [2] olarak ifade ediliyor. Bu yüzden, hayvanın fiziksel ve psikolojik refahı bir bütün olarak dikkate alınıyor.

DEVAMI İÇİN
İçim İçim Rahat İçim İçimino İçim Dolcia İçim Simitle İçim Şef İçim Fit İçim Light